צרו קשר פורום דף הבית
 
צור קשר גלריות חדשות ואירועים רישום לפורום פורום מאמרים סיפורים אישיים שאלות ותשובות פעילות העמותה אודות
דף הבית
 
חדשות
New Website on the way

We are currently working on our NEW Website. Stay tuned, we are launching very soon...אתר חדש בהקמה

בקרוב נשיק אתר אינטרנט חדש לעמותת ברכה... התאזרו בסבלנות... הוא בדרך

ציון יום המודעות לסרטן השחלות באירוע ספורט ופילאטיס

הצטרפו אלינו ב 5/5 בספורטק צפון תל אביב ל"אירוע פילאטיס ישראל לשיא גינס". עמותת...

האביב הגיע

חג אביב  שמח לכל קהילת עמותת ברכה!
בקרוב עדכונים על...

אירועים וכנסים

בתאריך ה- 8/5/17 יחול יום המודעות למניעת סרטן השחלות העולמי. אנו בישראל ניקח חלק ביום שישי 5/5 באירוע של בריאות ואיכות חיים ובו נקדם את...

מידע נוסף
תקשיבי הוא לוחש!
עמותת ברכה גאה להציג סרט תיעודי מרגש ומרתק המציג את סיפורן של ארבע נשים אשר חלו בסרטן השחלות. נשים מדהימות שהסכימו לחשוף ולתאר את שעבר ועובר עליהן.
 
צור קשר
 
שם:
טלפון:
אימייל:
   
 
 
 
 
 
מאמרים
 
<< מאמרים נוספים
השימוש ביריעות ביולוגיות לניתוחי שחזור שד

מרבית הנשים שעוברות כריתת שד עקב סרטן שד נרחב או עקב גנטיקה מגבירת סיכון לפתח סרטן שד (נשאיות BRCA), מעוניינות לעבור שחזור שד. כיום יש את היכולת לבצע את תהליך שחזור השד מייד בתום כריתת השד, תוך שימור מעטפת העור המקורית של השד. לשחזור המיידי מספר יתרונות, וביניהם התוצאה האסתטית המשופרת, חסכון בניתוחים נוספים, והאפקט הפסיכולוגי החיובי על האשה בהתמודדות עם סרטן השד וכריתת השד. רוב שחזורי השד מתבצעים בעזרת שימוש בשתלי סיליקון.

שחזור שד מיידי מהווה אתגר ניתוחי משמעותי. בתהליך כריתת השד, הפרדת רקמת השד מהעור כרוכה בהשארת עור דק, ולעיתים גם נפגעת אספקת הדם לעור. עקב כך אנו יוצרים כיס לשתל על פני בית החזה, שבחלקו העליון השתל מכוסה ע"י שריר בית החזה. בחלקו התחתון השתל נמצא תת-עורי ושטחי, דבר העלול להגביר את הסיבוכים מהניתוח או להוות בעיה בהחלמה מהניתוח.

יריעה ביולוגית היא פיסת עור הנלקחת מתורם שנפטר, ועוברת תהליך של הרחקת תאי העור מהרקמה וקילוף השכבה השטחית של העור, דבר המשאיר מטריצה ללא תאים (Acellular Dermal Matrix) של החלק העמוק של העור. מטריצה זו מכילה את כול מרכיבי העור הביולוגים, ללא דחיה אימונולוגית של הגוף. ישנם מספר סוגים של יריעות ביולוגיות, שהמוכרת ביותר היא האלודרם.

תפקיד היריעה הינה לספק כיסוי לשתל בחלקו התחתון, כך שהיא מהווה מעין ערסל בקוטב התחתון של השד, וביחד עם השריר מעל מספקת כיסוי מלא לשתל. היריעה הביולוגית תומכת בשתל ומורידה את מתח העור בחלק התחתון. עם הזמן קיימת צמיחה של כלי דם מהעור ליריעה וכך היריעה עוברת אינטגרציה לגוף ומעבה את עור השד. השימוש ביריעות מאפשר לנו להכניס בזמן השחזור המיידי שתל קבוע, ללא צורך במותחני עור או שתלים זמניים. בנוסף, היא משמשת תוספת רקמה המגינה על השתל, במקרים שיש צורך בטיפול קרינתי לאחר הניתוח. האלסטיות של היריעה מאפשרת עיצוב ומיקום מדויק של השתל לקבלת סימטריה מקסימלית מול השד הנגדי.

בשלב זה, היריעות אינן נכללות בסל הבריאות ואין ממומנות ע"י בתי החולים הציבוריים וכן קופות החולים. עלות היריעות מומן ע"י כספי המטופלות, עם השתתפות של ביטוחי הבריאות המשלימים והפרטיים הרלוונטים.

לסיכום, היריעות הביולוגיות מאפשרת לנו היום לבצע שחזור שד מיידי בטוח יותר, עם פחות שלבים ניתוחיים ושיפור באיכות הרקמות, המובילה לתוצאה איכותית יותר ואסטטית יותר. ככול שהמודעות הציבורית  לשחזורי שד מיידיים עולה, כך גם יגדל הצורך ביריעות הביולוגיות לניתוחים אלו.


בברכה

ד"ר יואב ברנע
מנהל היחידה לשחזור שד
מחלקה לכירורגיה פלסטית
מרכז רפואי ת"א

 
 
מי אנחנו
לתרומות לחצו כאן
פורום
כנסים ואירועים
וידאו
 
 
סרטן שד תורשתי : סרטן שד ושחלות
  הסכם שימוש באתר © כל הזכויות שמורות לעמותת ברכה